5 mar 2017

Let's find your inner beauty

    Pewnie nie raz spotkaliście się z hejtami w internecie, w domu, w szkole, na własnym przykładzie czy też innych. Pewnie  nie raz wpadaliście w kompleksy, widząc zdjęcia pięknych dziewczyn na okładkach magazynów, czy na zdjęciach  z Instagrama. Nie raz mogliście doświadczyć porównań- ktoś jest ładniejszy od was, lepszy? A wy po prostu brzydcy. 
Głównie kobiety na co dzień zmagając się z masą dobijających zewsząd haseł- Jak być piękniejszą, jak schudnąć 20 kg w miesiąc, jak poderwać chłopaka, tylko dzięki naszemu zestawowi ubrań!
Stoicie przed lustrem zastanawiając się, co jest z wami nie tak, że nikt nie zaprosił was na imprezę, żaden chłopak nie spojrzał, a wy same jesteście brzydsze od swoich koleżanek. 
Wokół dopada nas narcyzm, fałszywość i coraz mniejsze socjalizowanie się z ludźmi Żyjemy tylko po to, żeby wyglądać lepiej i żeby inni mogli nas podziwiać..I czasem nie nadążamy za tym wyścigiem szczurów, chcąc odpocząć. I zamykamy się na wszystko, bo przecież jestem brzydka, więc po co żyję. 

Dziewczyny malują się nie tylko dlatego, żeby uwydatnić swoje zalety, podkreślić je, bawić się tym, ale głównie z powodów kompleksów,żeby zakryć  defekty, przez które zostały w jakiś sposób odrzucone. Czujemy się lepsi. A potem zmywamy tę maskę i co słyszymy?
Że wyglądamy źle.Że nasz trądzik jest obrzydliwy. Inni mówią .Oceniając po tym, jak ktoś wygląda bez makijażu, a nawet z (za dużo tapety, sztuczność, plastik) krzywdzimy. Oceniając po tym, jak wyglądamy na zewnątrz NIE DAJEMY SZANSY POKAZAĆ CZYJEGOŚ WNĘTRZA. 
 Wolimy zaszyć się gdzieś w kącie i zamknąć w sobie. Płaczemy, robimy wiele rzeczy, aby dogodzić innym, aby w końcu poczuć się pięknym człowiekiem.
Ale wiesz, co to jest piękno? To to, kim jest w środku. Bo brzydcy będziemy wszyscy, kiedy się zestarzejmy, wszyscy będziemy pomarszczeni, ale to, jakimi ludźmi byliśmy i jakie mieliśmy serce zostanie do końca życia. Nasza osobowość jest o wiele cenniejsza niż to, czy ktoś oceni nas jako kogoś ładnego. Bo wszyscy jesteście piękni, tacy, jacy jesteście. A przecież ta osoba, która ma ten trądzik i jest większa, od Ciebie, może być bardzo inteligentną i kochaną osobą. 
Jeden uśmiech, potrafi zmienić ludzi w najpiękniejsze istoty tego wszechświata. Poznając kogoś, nie patrzmy na to, jaki jest, z czasem nie będzie to miało znaczenia, bo czy ma to, że ktoś ma krzywy nos, czy male usta, wory pod oczami, czy się maluje, czy może nie? Nikt nie jest idealny, nie ma ideałów, i nigdy nie będzie. Nasz wady to nasze zalety, jesteśmy nieskazitelni, bo mamy nieskazitelną duszę i ona daje nam piękno, prawdziwe, jedyne. 
Bądźmy dobrzy, uśmiechajmy się. Nie krzywdźmy innych, nie skreślajmy ich ze względu na to, że może się nam nie spodobać czyjeś czoło, które jest zdecydowanie zbyt wysokie. Dlaczego standardy maja mieć taki wpływ na to, jak się czujemy? 
Samobójstwa również popełnia się ze względu na nienawiść z powodu wyglądu. Zakończmy to, chociaż w naszym najbliższym kręgu, w którym żyjemy. Ponieważ jesteśmy piękni, ty i ty, i każdy inny człowiek jest piękny. Nie oceniajmy innych, nie oceniajmy też siebie tak krytycznie. 
Najpierw trzeba pokochać siebie, aby móc pokochać innych. Kiedy ktoś powie Ci, że jesteś piękny/a (bo jesteś!), nie mów, że to nie prawda, nie krytykuj siebie, po prostu uwierz. Dla ludzi, których sobie zjednasz będziesz piękny i taki pozostaniesz, nie tylko w czyiś oczach, ale też własnych.
Na ytubie znalazło się wiele filmików z wielu kampanii, w których dziewczyny pokazują, jak zostały potraktowane w internecie przez swój wygląd, oraz akcji. Jesteś, jaki jesteś, to twoje życie i dlatego masz prawo robić, i wyglądać jak chcesz. Ale i tak będziesz piękny, bo każdy z nas jest. 
POWIEDZ SOBIE, ŻE JESTEŚ PIĘKNY. POWIEDZ TO INNYM. MASZ DOBRE SERCE, JESTEŚ PIĘKNY. NA TYM POLEGA PIĘKNO. 
 Dziś można by powiedzieć, że dość oczywiste rzeczy, ale tak wiele osób zapomina o tym, aby czuć się pięknym bez względu na to, jak ludzie oceniają. Nie możecie się poddawać, tylko żyć dalej, wiedząc, że ktoś tu was kocha najmocniej na świecie. Jesteście piękni słowiczki!

16 komentarzy:

 1. Nasz wygląd przeminie, a to co w środku pozostanie. Musimy zaakceptować i pokochać siebie, bo dzięki temu będziemy szczęśliwymi ludźmi :)

  ns-w-zwierciadle.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy siebie nie lubiłam, od jakiegoś czasu robię dużo rzeczy by to zmienić, ale akceptuję siebie i staram się więcej rozmawiać z ludźmi, to daje mi więcej chęci, radości. Większość tych osób jest zupełnie inna, każdy ma ukrytą stronę, wnętrze.
  http://xartday.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo pięknie powiedziane zgadzam sie w 1000 % musimy patrzec na to co w środku i pokochać siebie takimi jakimi jesteśmy <3

  http://pauliica.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Te wszystkie nasze defekty, czynią nas oryginalnymi, a oryginalność jest piękna! Jeśli chodzi o ocenianie innych, kim my jesteśmy, żeby to robić? Zwykłymi ludźmi, którzy potrafią być okropni i wprawiać innych swoim zachowaniem w kompleksy.

  Pozdrawiam
  Enjoy Lifeee (KLIK)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow, genialny post, aż szkoda było kończyć czytać :D
  Zapraszam do mnie, może wspólna obserwacja? :)

  veronicalucy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety w takich czasach zyjemy gdzie wyglad ma wieksze znaczenie niz nasze wnetrze badz uczucia :c Mysle ze jezeli sami zaczniemy podchodzic z usmiechem do innych to inni stopniowo tez beda sie zmieniac! :D
  Poza tym wiara w siebie to klucz do sukcesu! <3

  Versjada
  Youtube

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja od dłuższego czasu potrafię żyć ze swoimi wadami, a eksponować swoje atuty i bardzo mi z tym dobrze. Kiedyś potrafiłam płakać z powodu, że tu mam boczki, że trochę nos za duży ;) Dziś wiem, że najważniejsze jest to, że akceptują mój wygląd jak i charakter osoby, na których mi zależy :)

  niepoprawnymakijaz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękny post :). Aż nie wiem co napisać, ale napiszę jedno - zgadzam się z tobą w 100%. Od jakiegoś czasu dążę do akceptacji siebie i coraz lepiej mi to wychodzi. Pozdrawiam! /Klaudia
  NASZ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 9. o tak, ja nie potrafie zrozumieć dlaczego niektóre osoby przez to jak wyglądają nie są akceptowane. Mam w klasie dziewczyne która nie była lubiana w gimnazjum, własnie chyba przez to że jest troche grubsza. Teraz w szkole średniej sie przed nami otworzyła i ona jest naprawdę świetną osobą

  magdawiglusz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystko co jest na zewnątrz kiedyś zmieni się, przeminie... ale to co mamy w sobie, w środku dobro i zło zostanie... Świetnie piszesz! Super blog! Zaciekawił mnie, obserwujemy? Daj znać u mnie! Pozdrawiam, życzę miłej nocki! ♥ Oliwia Felkel - KLIK <-Zapraszam, zaobserwuj jak ci się spodoba! ♥

  OdpowiedzUsuń
 11. Czasem są ludzie co tylko zazdroszczą i piszą przykre rzeczy, którymi nie powinniśmy się przejmować, a jednak i tak to robimy. Wszystkie przykre słowa do nas trafiają tylko nie chcemy się do tego przyznac i chcemy byc mocni.

  xclaudia-wojcik.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Najważniejsze jest nasze piękno wewnętrzne a nie zewnętrzne, szkoda,że tak mało osób o tym pamięta
  dose-of-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Piękny Blog *.*
  Warto Tu Wejść <33!
  Co powiesz na wpln obs ? :)

  http://believeinhimselfx33.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. Kiedyś w szkole miałam wielkie kompleksy. Mam wiele wad urody, po za tym jestem chora więc często słyszałam jaka to nie jestem. Jednak wszystko z czasem się zmieniło. Założyłam bloga- stałam się bardziej otwarta i przestałam być szarą myszką. Skończyłam szkołę i zaczęłam pracę w miejscu gdzie każdy mnie akceptuje i lubi. Dorosłam więc zminiłam swoje wady w zalety :) teraz jestem z nich dumna bo wyróżniają mnie na tle innych.
  pozdrawiam cieplutko myszko :*
  w wolnej chwili zapraszam do siebie ♡
  ayuna-chan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Uwielbiam Twojego bloga!
  Obserwuję i liczę na rewanż :)

  Za komentarz do posta odwdzięczam się trzema komentarzami :)

  http://www.sandrakopko.com/2017/03/coffee.html

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!
Nie bawię się w obs=obs!
Sprawdzam wszystkie komentarze, te z notką 'wpadnij do mnie' 'super post, zapraszam do mnie' nie będą zatwierdzane!
Po za tym dziękuję za każdy sensowny komentarz! :)

Copyright © 2014 Lipcowa , Blogger