12 gru 2015

The Christmas Tree [BLOGMAS #4]

   Ubieranie choinki jest tradycją, nie tylko w Polsce. Lubimy zdobić świerki, czy sosny, kupujemy sztuczne.. nie ważne jakie drzewko zagości w naszym salonie, i tak będzie przypominało CHOINKĘ. 

   Łańcuchy, bombki, gwiazdki, cukierki, lampki, koraliki - kombinacji jest mnóstwo, i sami wiemy, jak pięknie to może wyglądać. 
Dlatego w dzisiejszym poście postaram się Wam pokazać różne pomysły na przyozdobienie świątecznego drzewka:) CZY ROZMIAR MA ZNACZENIE?

Tak na prawdę wszystko zależy od naszych preferencji. Jedni wolą mieć wielkie drzewko, drudzy skromną sosenkę, nawet taką na biurko. 
Jednak wiadomo jest to, że większa choinka = większe problemy. Trzeba więcej ozdób, więcej miejsca, a jeśli jest prawdziwa - gubi więcej igieł. 
Mała wygląda uroczo, zwykle jest sztuczna, nie potrzeba jej wielu bombek, no i zmieści się praktycznie wszędzie. 
Zaś pod większą schowamy więcej prezentów :) 
Wybór należy do Was, choć  ja preferuję dużą sosnę.

DEKORACJE
 I tu zaczyna się zabawa, bo pomysłów na udekorowanie drzewa jest w bród! A w internecie aż roi się od DIY na własnoręczne ozdoby. 
Jednak je skupię się raczej na tych gotowych, dobrze nam znanych. 

ŁAŃCUCHY
Grube, chude, błyszczące, z papieru - do wyboru do koloru! Czy tylko ja w dzieciństwie lubiłam je sobie zakładać na szyję? ;D
W szkole robiłam te papierowe, a potem w domu robiłam coraz dłuższy i zawieszałam na choinkę :) Natomiast moja babcia miała takie koralikowe, też bardzo ładne, ale raczej nie było ich widać wśród przepychu lampek i dyndających cukierków. BOMBKI
Bez tego elementu, choinka choinką nie zostanie. No bo chyba po to ma gałązki, aby coś na nich wieszać, prawda? 
A okrągłe kule na niteczce nadal pozostają w tradycji wielu ludzi.
Na rynku znajdziemy ich multum - złote, srebrne, brokatowe, z obrazkami, z napisami, plastikowe, szklane. 
Ja w swojej domowej kolekcji posiadam głównie czerwone i niebieskie oraz złote, natomiast za moich za czasów bardzo polarne był bombki z imieniem i sama takową posiadam ;) 
I jeszcze żyje!
LAMPKI
To właśnie one dodają uroku mieniąc się w wigilijny wieczór przy dźwięku kolęd. Te bardziej "skomplikowane" posiadają tryby, w których świecą w różnych tempach i kolorach, ale coraz więcej ludzi kupuje te zwykłe, najzwyklejsze, chociaż ja pamiętam jak popularne był lampki mikołajki czy bałwanki. 
Ale nie tylko zawiesza się je na choinkę! E Wielu z nas zawiesza je na ogrodzenia, bramy, płoty, własne domy, dachy, ganki, okna, ściany w pokoju.. no bo.. światełek nigdy za dużo!CZUBEK 
Mamy bombki, łańcuchy, światełka.. ale gdzie nasza wisienka na torcie? Na samej górze sosenki czy byle jakiego drzewa iglastego byście nie tknęli, jest jedna, najwyżej położona gałązka, zwana czubkiem choinki. Stanowi ona dopełnienie całości i nie może być pominięta! Mozę być to gwiazda, albo zwykły czubek! Co chcecie, wybór zostawiam Wam :) MOTYWY KOLORYSTYCZNE
Coraz więcej populacji woli ubierać choinkę w wybrany motyw kolorystyczny. Mieszamy dwa kolory, jeden, ale najczęściej przeważają drzewka ubrane na złoto i srebrno. Jak wiadomo, co za dużo to nie zdrowo! 9 nie tyczy się lampek na choinkę! :D)


I z tymi elementami już możecie stworzyć choinkę, najpiękniejszą, najśliczniejszą, jaką tylko będziecie chcieli mieć! 
Już powoli zacznę swoja ubierać.. a Wy? 

Napiszcie, jak zazwyczaj wygląda Wasza choinka, kiedy ją ubieracie i jakie ozdoby kupujecie/ robicie :)

Buziak!


4 komentarze:

 1. Moja choinka jest zawsze prawdziwa, średnia i przystrojona w czerwono złote bombki. Też mam swoją z imieniem :) Ubieram choinkę około 5-3 dni przed wigilią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja choinka ma różne barwy, jest multi kolorowa, a ubieram ją tydzień lub dwa przed :)

   Usuń
 2. Kiedy byłam młodsza choinka w moim domu była sztuczna i w dodatku jak raz ją ubraliśmy to jej nie rozbieraliśmy tylko znosiliśmy do piwnicy taką ubraną i co roku tylko ją wnosiliśmy, ale jak ja i moi bracia się zbuntowaliśmy to tak od kilku lat mamy żywą choinkę. Ogólnie to moja choinka jest zawsze pełna łańcuchów, światełek i najróżniejszych ozdób w możliwie wszystkich kolorach, ale właśnie to w niej lubię. Poza tym to mam jeszcze jedną małą sztuczną choinkę w moim pokoju przystrojoną małymi, czerwonymi, drewnianymi ozdobami.

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!
Nie bawimy się w obs=obs, nie obrażamy i nie przeklinamy :)
Po za tym dziękuję za każdy sensowny komentarz!

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia