23 gru 2016

Blogmas 3 | Jak wydobyć świąteczną atmosferę?

Witam Was już w ostatnim blogmasie w tym roku. Wiem, że nie postarałam się zbytnio, ale tematy, które mogłabym poruszyć, opisałam rok temu, a również na innych blogach znajdzie się tyle samo rzeczy. 
Myślę, że jest to tez spowodowane tym, że byłam zabiegana przez ostatnie dni, nic mnie nie cieszyło, po prostu było mi ciężko. A świątecznego klimatu jak nie było, tak nie ma.
Naprawdę trudno jest wyjaśnić, dlaczego. Przecież ozdoby świąteczne są, w telewizji lecą filmy, piosenki. Wigilia klasowa także była, ale.. ja nie czuję niczego, co powinnam czuć. 
Coś we mnie umarło. Z każdym rokiem tak bardzo nie mogłam doczekać się świąt  i wyczekiwałam ich tak, jak nic innego, po prostu bardzo sie cieszyłam. Wszędzie leciały piosenki, filmy, dekoracje, w każdym możliwym sklepie, nawet jeśli pogoda pasowała bardziej do wiosny lub jesieni, i tak potrafiłam czuć, że święta są blisko.  A tego w tym roku nie ma.
Może za szybko przyszły? A możę moje zabieganie i zatracanie się problemami wokół tak zawaliły mi głowę, ze nie zauważyłam, jak szybko dochodzi jutrzejsza data..
Nim się obejrzałam, a to już przerwa świąteczna..
Co jest śmieszne, to to, że jestem chora, tak samo jak rok temu, czyżby nowa tradycja? :)
Jednak tak być nie może, muszę natychmiast poczuć te święta, po prostu muszę!

Co polecam?
Wszyscy wiemy, że jest to święto, w którym czcimy narodziny Jezusa, więc na tym powinniśmy się skupić w dużej mierze. Nasza wiara opiera się własnie na tradycji pójścia do kościoła, na Pasterkę, i cieszyć się z narodzin Zbawiciela. Okres wyciszenia się, rozmyślań, założenia białych szat (wyspowiadania się), pogodzenia z rodziną i przyjaciółmi. 

Oczywiście od strony materialnej także można to naprawić.
Filmy? Nie tylko "Kevin; którego połowa z Was zna prawie na pamięć, ale także "To właśnie miłość', "Holiday", "Święta Last Minute", wymieniać dalej?
Piosenki? Kolędy? Tu nie trzeba chyba nic więcej dodawać. Słuchajcie wciąż!
Dekoracje? Nawet jeśli nie macie żadnych specjalnych ozdób świątecznych, wystarczy ubrać choinkę, choćby taką małą na biurko, albo zawiesić lampki na oknie, nad łóżkiem, na ścianie.
Święta wszędzie - i to nawet na tapecie w telefonie, czy komputerze.
Ubrania- nie ma co ukrywać, nie ma nic słodszego niż świąteczne skarpetki, sweterki, koszulki, piżamy, rogi renifera, czy czapki Mikołaja! 
Potrawy Zapach wigilijnych dań zawsze przywołuje klimat, więc już jutro wszystko się naprawi <3
Musimy się postarać, aby ten dzień był dla nas wyjątkowy i wszystkimi siłami, jakie posiadamy, wydobyć świąteczną atmosferę, zwłaszcza z naszych dusz kochani :)

Jeden dzień został, dlatego chciałabym Wam wszystkim życzyć wszystkiego, co najlepsze w tym pięknym okresie świątecznym i Nowym Roku 2017.
Abyście
zawsze się uśmiechali i zarażali nim innych
cieszyli się każdą drobną rzeczą
wybaczali ludziom i dawali im drugą szansę
spędzali jak najwięcej czasu z rodziną
znaleźli prawdziwą miłość
Po prostu życzę Wam szczęścia, zdrowia, spełnienia wszystkich marzeń, dobrych ocen, wyników w pracy, w życiu powodzenia, w miłości,dobrej zabawy Sylwestrowej (np z takim Andrzejem Dudą, nie wiem, czy kojarzycie typa). 
MERRY CHRISTMAS!

3 komentarze:

 1. Tobie również Wesołych Świąt i wszystkiego co najlepsze ! Ja też strasznie nie czuję atmosfery świąt. Chyba zastosuję wszystkie twoje rady, żeby chociaż trochę poczuć się świątecznie !

  ns-w-zwierciadle.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś czuję. że będę wpadała tu częściej *.*

  Co powiesz na wspólną obs ? :) ( Daj znać u mnie na blogu)
  Zapraszam do siebie <3
  Siforthestyle (Klik)
  Mój kanał na YT-Klik

  OdpowiedzUsuń
 3. Wesołych Świąt Kochana! <3
  Pozdrawiam!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!
Nie bawię się w obs=obs!
Sprawdzam wszystkie komentarze, te z notką 'wpadnij do mnie' 'super post, zapraszam do mnie' nie będą zatwierdzane!
Po za tym dziękuję za każdy sensowny komentarz! :)

Copyright © 2014 Lipcowa , Blogger